Jaką odżywkę kupić?

Jaką odżywkę kupić?

Zastanawiasz się nad kupnem swojej pierwszej odżywki. I nagle do głowy przychodzi Ci wiele pytań - jaki produkt wybrać, co powinien zawierać w składzie, jakie przyniesie efekty, czy będzie skuteczny i jak długo czekać na rezultaty jego stosowania? Wybór odżywki powinien być dokładnie przemyślany. Jednak kiedy dopiero zaczynasz swoją przygodę z suplementacją, ciężko go dokonać. Istnieje jednak kilka wskazówek, które wzięte pod uwagę pomogą Ci w zakupie odpowiedniej odżywki. Koniecznie się z nimi zapoznaj!

Wielkość i firma
To dwie informacje na temat odżywki, na które musisz w pierwszej kolejności zwrócić uwagę. Nie kupuj na samym początku odżywki w dużym opakowaniu, może i się opłaca, ale nie wiesz czy dany produkt przypadnie Ci do gustu. Może nie będziesz odczuwać jego działania albo nie będzie Ci odpowiadać jego smak? Istnieje wiele kryteriów, jakie musi spełnić produkt, by był przez Ciebie z przyjemnością stosowany. Każdy ma swoje indywidualne wymogi i oczekiwania. Może się okazać, że suplement będzie się kiepsko rozpuszczał lub odczujesz po nim kłopoty trawienne, bo i tak się zdarza. Mniejsze opakowanie pozwoli go przetestować w pierwszej fazie. Jeśli zacznie Ci odpowiadać, zawsze możesz wtedy zainwestować w większą pojemność opakowania. Po drugie bardzo ważna jest firma, jaką wybierzesz. Jak zapewne się domyślasz, nie tylko renomowane i drogie preparaty są skuteczne. Sprawdź ofertę wielu marek, tych znanych bardziej i mniej. Porównaj pojemności i składy, jeśli są podobne, nie przepłacaj. Na początku spróbuj tańszych suplementów, bo będziesz w fazie testów. Dopiero z czasem i swoją rosnącą formą, możesz przetestować produkty, które znajdują się na wysokiej półce i zobaczysz, czy jest różnica. 

Skład przede wszystkim
Teraz zastanów się czego najbardziej oczekujesz od odżywki? Ma pomóc z rozwoju mięśni i jednocześnie zapewnić Ci energię - wybierz gainer, który łączy węglowodany i białka. A może chcesz tylko stymulować mięśnie do wzrostu i uzupełnić niedobory białka w diecie? Najlepszym produktem dla Ciebie będzie odżywka białkowa z witaminami i minerałami w składzie. Najważniejsze żeby wszystkie użyte w preparatach substancje były wysokiej jakości. Dodatkowo powinny spełniać określone wymogi i przejść liczne badania. Zazwyczaj znajdziesz te informacje na opakowaniach albo stronie producenta. Pamiętaj, że dobry gainer to taki, który ma w składzie około 80% węglowodanów i 20% białek. Możesz również wybrać odżywkę na masę typu BULK, która posiada po 45% białka i węglowodanów, co gwarantuje świetne efekty. Jeśli natomiast wybierasz dla siebie białko, postaw na takie, które szybko się wchłania w organizmie. Mikronizowana forma białka gwarantuje jego doskonałe rozpuszczanie oraz absorpcję. Wiele marek oferuje również odżywki białkowe, w których zawarto różne formy białek np.: kazeinę czy monohydrat. Jedne z nich wchłaniają się szybciej, inne wolniej, dając tym samym wsparcie Twoim mięśniom zaraz po spożyciu, jak i kilka godzin po nim. 

Smak i forma
Odżywki oferowane są w wielu smakach, by każdy mógł wybrać ten, który najbardziej mu odpowiada. Możesz kupić suplementy o smaku czekoladowym, owocowym, popularnych deserów, a nawet drinków. W ten sposób stosowanie odżywki staje się przyjemne i nie wiąże z poświęceniami. Odżywki w proszku przeznaczone są do sporządzania shake'ów. To wygodna forma suplementu, którą możesz ze sobą wszędzie zabrać i łatwo się wchłania w organizmie. Jednak nie tylko w odżywki w proszku znajdują się na rynku. Możesz kupić również te w formie kapsułek i tabletek czy nawet gotowych mieszanek do sporządzenia lodów albo wykorzystania w kuchni np.: przy pieczeniu batoników. Spożywanie odżywek może więc być bardzo przyjemne, wystarczy wymierzyć odpowiednie proporcje suplementu.

Komentarze (0)
Dodaj Swój komentarz
Twoja ocena ogólna: