Wszystko o kreatynie

Wszystko o kreatynie

O kreatynie słyszał każdy, kto choć przez chwilę zajmował się jakimkolwiek sportem. Nie od dziś wiadomo, że jest to składnik niezbędny w diecie osób, które prowadzą aktywny tryb życia, a jego zbawienne właściwości sprawiają, że wysiłek fizyczny przynosi znacznie więcej korzyści, a przy tym jest mniej dokuczliwy oraz męczący. 

Kreatyna to składnik, który obecny jest w organizmie, choć jego zasoby są ograniczone, dlatego też warto wspomagać się regularną suplementacją tej substancji. Stosowanie kreatyny skutecznie wspomaga przyrost mięśni oraz zapobiega ich rozpadowi, a także zwiększa wydolność fizyczną organizmu. Dzięki temu staje się on znacznie bardziej odporny na zmęczenie i o wiele szybciej się regeneruje. Oprócz dbania o kondycję mięśni i ich prawidłowe działanie, kreatyna niezwykle korzystnie wpływa na stan kości oraz funkcjonowanie mózgu. Skutecznie zmniejsza odczuwane w czasie wysiłku zmęczenie, co pozwala na dłuższy oraz znacznie bardziej efektywny trening. Bardzo istotną funkcją kreatyny jest wytwarzanie w organizmie fosfokreatyny, która odpowiedzialna jest za transport energii do komórek. Dzięki temu organizm zyskuje energię niezbędną do kontynuowania aktywności fizycznej, a zmęczenie nią spowodowane odczuwalne jest o wiele później, a także jest znacznie mniej dokuczliwe. Ze względu na naturalne występowanie kreatyny w organizmie, jest to substancja całkowicie dla człowieka bezpieczna, dzięki czemu może być ona stosowana bez obaw o jakiekolwiek niepożądane reakcje organizmu, czy też skutki uboczne. 

Biorąc pod uwagę kompleksowe działanie oraz korzyści płynące z suplementacji kreatyny, powinna się ona znaleźć w diecie każdego sportowca, niezależnie od dyscypliny, na którą się decyduje. Szczególnie dobrze sprawdzi się jednak wśród osób uprawiających sporty wytrzymałościowe oraz siłowe, których treningi staną się o wiele bardziej efektywne, a osiągane w trakcie ćwiczeń rezultaty znacznie lepiej widoczne.

Komentarze (0)
Dodaj Swój komentarz
Twoja ocena ogólna: